Τετάρτη, 14 Μαϊος 2014 13:11

Προεκλογική ομιλία του Μιχάλη Αντωνόπουλου

ΣΤΟ "ΦΑΡΑΙ"
Στους φίλους του συνδυασμού του θα μιλήσει το βράδυ ο υποψήφιος δήμαρχος Καλαμάτας, Μιχάλης Αντωνόπουλος, σε εκδήλωση που θα γίνει στο ξενοδοχείο «Φαραί Παλάς»…

ΣΤΟ "ΦΑΡΑΙ" 
Στους φίλους του συνδυασμού του θα μιλήσει το βράδυ ο υποψήφιος δήμαρχος Καλαμάτας, Μιχάλης Αντωνόπουλος, σε εκδήλωση που θα γίνει στο ξενοδοχείο «Φαραί Παλάς»…

Η ομιλία του Μιχάλη Αντωνόπουλου, επικεφαλής του συνδυασμού «Ανεξάρτητη Συμμαχία Πολιτών» θα ξεκινήσει στις οκτώ το βράδυ.
Οι υποψήφιοι με τον Μιχάλη Αντωνόπουλο και το συνδυασμό του είναι:

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

1.    ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  -  ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ /  ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΤΡΙΩΝ ΤΕΚΝΩΝ ΝΟΜΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

2.     ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΚΤΕΛ      

3.     ΒΑΣΙΛΟΒΙΤΣ ΙΩΑΝΝΗΣ -  ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ                            

4.     ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΕΗ

5.     ΒΟΥΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ -  ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΛΤΑ

6.     ΒΡΥΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ / ΕΞΑΓΩΓΕΑΣ

7.     ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΦΩΤΙΟΣ - ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ - ΓΛΥΠΤΗΣ        

8.     ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

9.     ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - ΣΠΟΥΔΑΣΤΡΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ - ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ / ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΣΧΟΛΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ

10.     ΔΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ / ΜΕΛΟΣ Δ. Σ.  ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

11.     DUFRESNE SYLVIE MARIE CLAUDE - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ / ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΓΑΛΛΙΚΩΝ Μ. Ε.

12.     ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ - ΠΑΡΑΓΩΓΗ & ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ                                                                       ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

13.     ΚΑΛΛΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

14.     ΚΑΡΜΟΙΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ Τ.Ε.

15.     ΚΕΦΑΛΕΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε.Δ.Ε. / ΜΟΥΣΙΚΟΣ

16.     ΚΟΜΠΙΛΙΡΗ–ΡΟΥΣΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΟΤΕ

17.     ΚΟΡΜΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ -  ΕΜΠΟΡΟΣ

18.     ΚΟΣΜΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

19.     ΚΟΤΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - ΘΕΟΛΟΓΟΣ

20.     ΛΑΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ Μ. Ε., ΓΕΩΛΟΓΟΣ

21.     ΛΑΜΠΡΙΝΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ - ΛΟΓΙΣΤΗΣ

22.     ΜΑΛΑΜΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ -  ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΤΕΙ ΠΑΤΡΩΝ / ΤΜΗΜΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ

23.     ΜΑΛΑΜΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ - ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ/ΤΟΜΕΑΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ&ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ

24.     ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ

25.     ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ Σ. Ξ. (ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ε. α.)

26.     ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΕΗ

27.     ΜΠΕΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΧΗΜΙΚΟΣ / ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ - ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ

28.     ΜΠΙΝΤΖΑ ΜΑΡΙΑ- ΟΙΚΙΑΚΑ

29.     ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ - ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ

30.     ΝΤΑΜΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ -  ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Θ.Ε.Κ.Α. / ΜΟΥΣΙΚΟΣ – ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ

31.      ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΕΡΓΟΔΗΓΟΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΡΓΩΝ

32.     ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ

33.     ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΕΑ ΣΟΦΙΑ - ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΝΕΡΓΩΝ

34.     ΠΑΠΑΓΟΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ Π. Α.

35.     ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ – ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

36.     ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

37.     ΠΕΤΡΟΥΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

38.     ΠΙΤΣΙΛΗ ΜΑΡΙΑ - ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΓΕΩΠΟΝΟΣ ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Θ.Ε.Κ.Α.,

39.     ΠΟΥΛΑΚΙΔΑ ΔΙΑΜΑΝΤΩ - ΣΠΟΥΔΑΣΤΡΙΑ ΤΕΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΟΝΑΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

40.     ΡΟΒΟΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΙΕΡΟΨΑΛΤΗΣ

41.     ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ / ΠΡΟΕΔΡΟΣ Μ. Κ. Ο. "ΚΑΛΕΙΔΟΣΚΟΠΙΟ"

42.     ΣΓΟΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

43.     ΣΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ Π. Α.                      

44.     ΣΠΑΡΑΓΓΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ

45.     ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Τ. Ε.

46.     ΣΩΤΗΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΥΠ. Ε. ΧΩ. Δ. Ε.

47.     ΣΩΦΡΟΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

48.     ΤΣΑΚΑΛΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

49.     ΤΣΟΥΚΛΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ -  ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΙΚΑ

50.     ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ - ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε.Μ.Π.

51.     ΧΑΝΔΡΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ    

52.     ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

53.     ΧΡΗΣΤΕΑ ΘΕΟΔΩΡΑ - ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

54.     ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ     

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας  ΑΡΙΟΣ

1.                      ΡΟΒΟΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΙΕΡΟΨΑΛΤΗΣ 

 

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας  ΑΡΦΑΡΩΝ

1.                       ΜΩΡΟΓΙΩΡΓΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ  - ΑΓΡΟΤΗΣ

 

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας  ΘΟΥΡΙΑΣ

1.   ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ  - ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ    

2.   ΤΟΜΑΡΑ ΣΟΦΙΑ  - ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ                            

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Δημοτικής Κοινότητας ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

1.                ΑΘΑΝΑΣΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

2.                ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

3.                ΓΑΛΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ -  ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ                          

4.                ΓΕΝΝΑΤΟΣ ΠΕΤΡΟΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ

5.                ΓΙΑΝΝΑΡΗ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ - ΠΡΩΗΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ

6.                ΖΑΝΤΙΩΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ - ΒΟΗΘΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ & ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ

7.                ΖΟΜΠΟΛΑ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΑΝΝΑ) - ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

8.                ΚΟΚΚΙΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) - ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

9.                ΚΟΥΛΕΤΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ

10.           ΚΟΥΡΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΕΜΠΟΡΟΣ ΝΩΠΩΝ ΙΧΘΥΩΝ

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Δημοτικής Κοινότητας ΒΕΡΓΑΣ

11.           ΓΥΦΤΕΑΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

12.           ΚΟΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΔΑΣΟΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ

13.           ΜΕΝΤΖΑ ΜΑΡΙΑ - ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ

14.           ΠΑΝΤΑΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ - ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΟΠΑ / ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΘΝΩΝ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

15.           ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΛΑΓΟΝΙΑΣ

1.                ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ

2.                ΚΑΖΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΜΦΕΙΑΣ

1.                  ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΠΡΩΗΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ Δ. ΘΟΥΡΙΑΣ

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΡΙΟΧΩΡΙΟΥ

1.           ΣΟΥΓΛΕΡΗ ΘΕΩΝΗ - ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

 

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΣ

1.          ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ - ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΑΣΠΡΟΧΩΜΑΤΟΣ

1.                ΔΡΟΥΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΑΓΡΟΤΗΣ

2.                ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ                   

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

1.                ΝΤΕΚΕΛΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΥΠΑΛΛ. ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ / 26Η  ΕΦΟΡΕΙΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΩΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ 

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΛΑΔΑ

1.                ΒΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

2.                ΠΑΧΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ  

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΛΑΙΪΚΩΝ

1.                ΓΑΛΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

2.                ΣΤΥΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ

1.                ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ – ΣΠΟΥΔΑΣΤΡΙΑ  ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΩΝ / ΤΜΗΜΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Τοπικής Κοινότητας ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ

 

1.                ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ – ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ