Σάββατο, 17 Μαϊος 2014 00:00

Παλιές «καραβάνες» του συνδυασμού Νίκα δεν εκλέγονται στο νέο Δ.Σ.

ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΙ ΟΛΩΝ 
Έξω από το νέο Δημοτικό Συμβούλιο Καλαμάτας φαίνεται ότι μένουν πρόσωπα με αλλεπάλληλες θητείες, από την παράταξη του Παναγιώτη Νίκα. Δεν εκλέγονται επίσης οι εκ μεταγραφής από το ΠΑΣΟΚ υποψήφιοι. Πάντως την καθαρή πρωτιά κερδίζει η Μαρία Οικονομάκου, ενώ εντυπωσιακή συγκομιδή σταυρών έχει κάνει ο γιατρός…

ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΙ ΟΛΩΝ 
Έξω από το νέο Δημοτικό Συμβούλιο Καλαμάτας φαίνεται ότι μένουν πρόσωπα με αλλεπάλληλες θητείες, από την παράταξη του Παναγιώτη Νίκα. Δεν εκλέγονται επίσης οι εκ μεταγραφής από το ΠΑΣΟΚ υποψήφιοι. Πάντως την καθαρή πρωτιά κερδίζει η Μαρία Οικονομάκου, ενώ εντυπωσιακή συγκομιδή σταυρών έχει κάνει ο γιατρός…

…Παναγιώτης Γιαννόπουλος, που έρχεται δεύτερος ενώ ήταν για πρώτη φορά υποψήφιος.
Ενδιαφέρον έχει το γεγονός ότι τους περισσότερους σταυρούς έχουν πάρει αρκετοί νέοι σε ηλικία υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι, που υπηρετούν σήμερα στο Δημοτικό Συμβούλιο.
Δεν εκλέγεται ο Κώστας Αθανασόπουλος, ο δημοτικός σύμβουλος που έπαιξε καθοριστικό ρόλο για να απορροφηθούν οι αναταράξεις όταν επελέγη από τη Ντόρα Μπακογιάννη ο Παναγιώτης Νίκας ως υποψήφιος δήμαρχος, πριν τρεις τετραετίες. Δεν εκλέγονται ακόμη ο Ανδρέας Γουρδέας, ο Τάκης Βασιλόπουλος, ο Παναγιώτης Τσιμόγιαννης, ο προερχόμενος από την Περιφέρεια Νίκος Μπαρούνης, οι προερχόμενοι από το ΠΑΣΟΚ Κώστας Ανδρεάκος, Βασίλης Δικαιουλάκος, Αναστάσιος Μπούρας.
Σημειώνεται πάντως ότι τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας δεν είναι τα επίσημα, συγκεντρώθηκαν από το συνδυασμό του Παναγιώτη Νίκα, με ιδιαίτερη επιμέλεια όμως.
Στο Δημοτικό Συμβούλιο εκλέγονται οι πρώτοι 22 από τον κατάλογο που ακολουθεί, συν ένας από τη Δημοτική Ενότητα Θουρίας, ένας από τη Δημοτική Ενότητα Αρφαρών και ένας από τη Δημοτική Ενότητα Άριος:

1. ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΑ 1867

2. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ 1726

3. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 1686

4. ΝΤΙΝΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 1209

5. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1205

6. ΠΟΛΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 1167

7. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 1085

8. ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1057

9. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1006

10. ΒΕΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 982

11. ΒΓΕΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 970

12. ΜΠΑΣΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 958

13. ΚΑΡΒΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 943

14. ΚΟΥΤΙΒΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 929

15. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 874

16. ΚΑΡΑΤΖΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 860

17. ΚΑΜΒΥΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 839

18. ΜΠΟΥΧΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ 828

19. ΜΠΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 826

20. ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 812

21. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 802

22. ΓΥΦΤΕΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 799

 

23. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 748

24. ΔΟΥΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ 703

25. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 654

26. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 651

27. ΓΟΥΡΔΕΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 626

28. ΝΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ 621

29. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 576

30. ΑΝΔΡΕΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ 551

31. ΔΡΟΥΓΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 543

32. ΤΣΩΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ 529

33. ΤΣΙΜΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 528

34. ΓΚΙΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ 521

35. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 518

36. ΜΠΑΡΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 504

37. ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 501

38. ΣΟΥΜΠΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 491

39. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 480

40. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΙΝΑ (ΚΑΙΤΗ) ΣΥΖ. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 472

41. ΔΙΚΑΙΟΥΛΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ 416

42. ΜΑΥΡΕΑ ΑΣΤΡΙΝΗ-ΣΟΦΙΑ (ΑΣΤΡΗ) ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ 403

43. ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 402

44. ΚΟΥΛΗ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ (ΠΟΛΑ) ΣΥΖ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 395

45. ΤΣΑΟΥΣΗ-ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗ ΕΛΕΝΗ ΣΥΖΥΓΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 395

46. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 341

47. ΜΑΛΑΜΑ-ΤΑΤΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΣΥΖ. ΧΡΗΣΤΟΥ 337

48. ΜΟΥΣΤΡΟΥΧΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) ΣΥΖ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 317

49. ΦΕΡΕΤΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 290

50. ΓΕΝΝΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ 287

51. ΜΠΑΖΙΓΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ 286

52. ΝΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 256

53. ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 250

54. ΚΟΝΤΑΞΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ) ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 238

55. ΚΑΤΣΑ ΦΩΤΟΥΛΑ (ΦΩΤΕΙΝΗ) ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 203

56. ΣΑΜΙΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 196

57. ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 178

58. ΒΡΥΩΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΙΟΥ 164

59. ΝΤΑΒΟΥΤΙΑΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΑ 159

60. ΓΑΛΕΑ-ΛΑΓΩΝΙΚΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 141

61. ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 138

62. ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 114

63. ΣΤΡΟΥΜΠΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 72

64. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 58

 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΟΥΡΙΑΣ

ΛΙΑΠΑ ΧΡΥΣΗ (ΧΡΥΣΑ) ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ 1514 (εκλέγεται)

ΑΝΑΖΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1448

ΛΥΓΙΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 915

 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΦΑΡΩΝ

ΜΠΕΛΟΓΙΑΝΝΗ-ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) 1496 (εκλέγεται)

ΜΩΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ) ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 1271

 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΡΙΟΣ

ΦΑΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 1153 (εκλέγεται)

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ) ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 860

 

ΚΑΤΣΙΜΑΓΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ 280