Πέμπτη, 10 Δεκεμβρίου 2015 12:02

Νικήτρια η ΔΑΚΕ στις χθεσινές εκλογές των καθηγητών

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Η ΔΑΚΕ και με διαφορά ήρθε πρώτη δύναμη στις χθεσινές εκλογές των καθηγητών για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου στην Α΄ ΕΛΜΕ Μεσσηνίας. Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής...

Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ψήφισαν: 572
Έγκυρα: 537
Άκυρα - Λευκά: 12 - 23
Έλαβαν σταυρούς προτίμησης:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ - ΠΑΜΕ
80 Ψήφοι - Έδρα: 1
ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 38
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19
ΜΕΡΤΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 16
ΜΠΑΡΔΑΜΑΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 27
ΝΙΑΡΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 29
ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (ΡΙΤΑ) 21
ΠΑΠΑΔΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 14
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 10
ΠΟΥΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) 08

ΔΑΚΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
161 Ψήφοι - Έδρες: 2
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 100
ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 23
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 60
ΚΟΥΤΣΑΝΔΡΕΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 17
ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 34
ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ 27
ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΘΩΜΑΣ 34
ΠΕΦΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 48
ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 41

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Δ.Ε.
66 Ψήφοι - Έδρα: 1
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 06
ΚΟΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 12
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 15
ΚΟΤΣΟΒΟΥ ΕΛΕΝΗ 13
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 11
ΞΑΝΘΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 49
ΠΑΠΑΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 09
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 08

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΥΤΟΝΟΜΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ - ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ
130 Ψήφοι – Έδρες: 2
ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 43
ΚΑΛΑΠΟΘΑΡΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 36
ΚΟΥΒΑΤΣΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ 29
ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 26
ΛΙΑΣΚΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 13
ΜΠΕΣΜΠΕΑ ΑΜΑΛΙΑ 41
ΞΕΠΑΠΑΔΕΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 19
ΠΑΠΑΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 17
ΣΚΑΛΤΣΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 87
ΣΟΛΔΑΤΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 25
ΣΟΦΙΑΝΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ 23
ΣΠΑΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 15
ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΣ 20

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ
100 Ψήφοι – Έδρα: 1
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 51
ΚΑΤΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 15
ΚΙΟΥΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ 41
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 14
ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 12
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 32
ΤΣΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 15
ΦΟΥΣΕΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 21

Για το Εποπτικό Συμβούλιο
Ψήφισαν: 572
Έγκυρα: 537
Άκυρα - Λευκά: 12- 23
Έλαβαν σταυρούς προτίμησης:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ - ΠΑΜΕ
80 Ψήφοι - Έδρες: 0 
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 13
ΛΑΜΠΡΙΝΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 19
ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 19

ΔΑΚΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
161 Ψήφοι – Έδρα: 1
ΑΝΔΡΕΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΤΣΑ 38
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 54

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Δ.Ε.
66 Ψήφοι – Έδρες: 0
ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 06
ΣΙΚΑΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 18
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 16

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΑΥΤΟΝΟΜΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ - ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ
130 Ψήφοι – Έδρα: 1
ΚΑΦΕΣ ΜΑΝΟΣ 51
ΚΛΕΙΣΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 18
ΠΑΝΑΓΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 32

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ
100 Ψήφοι - Έδρα: 1 
ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 26
ΜΠΟΒΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 19

Για Αντιπροσώπους του Νομαρχιακού Τμήματος της ΑΔΕΔΥ
Ψήφισαν: 572
Έγκυρα: 532
Άκυρα-Λευκά: 20- 20
Έλαβαν σταυρούς προτίμησης:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ - ΠΑΜΕ
76 Ψήφοι – Αντιπρόσωποι: 4
ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 34
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 08
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 19
ΛΑΜΠΡΙΝΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 07
ΜΕΡΤΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 15
ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 08
ΜΠΑΡΔΑΜΑΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 26
ΝΙΑΡΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 32
ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΓΑΡΊΤΑ (ΡΙΤΑ) 14
ΠΑΠΑΔΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 07
ΠΟΥΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) 05

ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ
101 Ψήφοι – Αντιπρόσωποι: 6
ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 35
ΚΟΥΒΑΤΣΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ 29
ΛΙΑΣΚΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 13
ΜΠΕΣΜΠΕΑ ΑΜΑΛΙΑ 28
ΞΕΠΑΠΑΔΕΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 18
ΠΑΠΑΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 16
ΠΑΝΑΓΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 23
ΣΚΑΛΤΣΑ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ 63

ΔΑΚΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
156 Ψήφοι – Αντιπρόσωποι: 9
ΑΝΔΡΕΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΤΣΑ 21
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 100
ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 18
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 61
ΚΟΥΤΣΑΝΔΡΕΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 18
ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 34
ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ 30
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 32
ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΘΩΜΑΣ 27
ΠΕΦΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 44
ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 34

ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΕΙΣ
48 Ψήφοι – Αντιπρόσωποι: 2
ΚΑΦΕΣ ΜΑΝΟΣ 33
ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΣ 14

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Δ.Ε.
59 Ψήφοι – Αντιπρόσωποι: 3
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 06
ΚΟΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 10
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 14
ΚΟΤΣΟΒΟΥ ΕΛΕΝΗ 13
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 10
ΞΑΝΘΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 37
ΠΑΠΑΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 08
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 06

ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ
92 Ψήφοι – Αντιπρόσωποι: 5
ΚΑΤΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 17
ΚΙΟΥΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ 53
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 12
ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 12
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 25
ΤΣΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 19
ΦΟΥΣΕΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 13