Κυριακή, 27 Απριλίου 2014 21:10

Οι υποψήφιοι του Πέτρου Τατούλη στη Μεσσηνία και όλη την Πελοπόννησο

«ΝΕΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ»
Ο πρόεδρος της ΝΟΔΕ Μεσσηνίας της Ν.Δ. Περ. Μαντάς, ο παγκόσμιος πρωταθλητής Στίβου Λούης Τσάτουμας, ο πρώην δήμαρχος Κορώνης Θ. Σαλαντής, η αντιπεριφερειάρχης Ντ. Νικολάκου είναι μερικοί από τους υποψήφιους περιφερειακούς συμβούλους Μεσσηνίας του Πέτρου Τατούλη, με υποψήφια αντιπεριφερειάρχη την Ελένη Αλειφέρη-Καραθανάση…

Το ψηφοδέλτιο κατατέθηκε νωρίς στο Πρωτοδικείο της Τρίπολης, προκειμένου να γίνει η ανακήρυξη των υποψηφίων και έχει ως εξής:

 

Περιφερειακή Ενότητα Μεσσηνίας

ΑΛΕΙΦΕΡΗ –ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ  ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη

Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης - ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

1. ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου - ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

2. ΒΛΑΣΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ

3. ΓΕΩΡΓΙΚΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ευστρατίου - ΙΑΤΡΟΣ Ω.Ρ.Λ.

4. ΓΚΟΥΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Σπυρίδωνος - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

5. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου - ΑΓΡΟΤΗΣ, ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

6. ΚΕΛΕΠΟΥΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Παναγιώτη - ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ -ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

7. ΚΟΚΚΕΒΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Ιωάννη - ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

8. ΛΑΓΩΝΙΚΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΛΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνος -ΞΕΝΟΔΟΧΟΣ, ΑΝΩΤΑΤΗ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ, ΑΘΛΗΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΡΙΑΘΛΟΥ

9. ΜΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Παντελή - ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

10. ΜΠΑΚΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου - ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

11. ΜΠΑΡΜΠΕΤΣΕΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου - ΑΓΡΟΤΗΣ

12. ΜΠΟΥΖΑ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του Αργυρίου - ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΛΑΣ Ε.Α. - ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

13. ΝΙΚΟΛΑΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ) του Δημητρίου -ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

14. ΞΗΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Κωνσταντίνου - ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ

15. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Παναγιώτη - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ, ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ

16. ΡΕΚΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αλεξάνδρου - ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ΠΡΩΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ Ε.Α.Σ.

17. ΣΑΛΑΝΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Νικολάου - ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΜΕΛΟΣ ΕΣΗΕΑ

18. ΣΠΑΝΟΥ ΑΘΗΝΑ του Ηλία - ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ (Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. ) ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

19. ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Χαραλάμπους - ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ

20. ΤΣΑΤΟΥΜΑΣ ΛΟΥΗΣ του Θεοδώρου - ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΤΙΒΟΥ

21. ΧΡΟΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Γεωργίου - ΙΑΤΡΟΣ

Περιφερειακή Ενότητα Αρκαδίας

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Θεοχάρη

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης -  ΙΑΤΡΟΣ – ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ

1. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου - ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

2. ΚΑΤΣΙΑΔΡΑΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Νικολάου - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ

3. ΚΑΤΣΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου – ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ, ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΙΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

4. ΛΑΛΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου - ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ

5. ΜΠΑΚΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου - ΓΕΩΠΟΝΟΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

6. ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου – ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΕ

7. ΝΤΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Παντελή – τ. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

8. ΠΑΝΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη – ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

9. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ - ΚΟΡΩΝΗ ΚΛΗΜΕΝΤΙΝΗ (ΚΛΕΙΩ) του Ευαγγέλου - ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ

10. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου– ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

11. ΧΡΙΣΤΟΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΤΣΕΛΑ  ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη- ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

12. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Χρήστου - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

Περιφερειακή Ενότητα Αργολίδας

ΧΕΙΒΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  του Παναγιώτη

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης - ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη - ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

2. ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του Δημητρίου - ΕΜΠΟΡΟΣ

3. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΥ ΣΟΦΙΑ του Θεοδώρου – ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΦΟΡΙΑΚΟΣ

4. ΛΑΠΑΘΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΥΛΑ) του Δημητρίου – ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

5. ΜΑΝΤΑ - ΤΣΟΥΡΝΟΥ ΑΝΝΑ του Γεωργίου -ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΔΕΥΑ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

6. ΝΙΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ιωάννη – ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

7. ΝΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Πέτρου– ΕΜΠΟΡΟΣ, τ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΒΕΝΖΙΝΟΠΩΛΩΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

8. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ευαγγέλου- ΙΑΤΡΟΣ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ

9. ΣΑΡΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου – ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

10. ΣΙΔΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου -ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ

11. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Γεωργίου - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

12.ΤΖΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου – ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ, ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

Περιφερειακή Ενότητα Κορινθίας

ΚΑΛΛΙΡΗΣ ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ του Ιωάννη

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης  - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

1. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣτου Χαραλάμπους – ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΕΞΑΓΩΓΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ

2. ΒΑΛΤΕΤΣΙΩΤΗ – ΚΟΚΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ (ΕΥΗ)- ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ

3. ΒΕΤΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Παύλου - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ

4. ΒΛΑΧΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΕΝΥ) του Θεοδοσίου - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

5. ΓΚΙΑΤΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Νικολάου– ΙΑΤΡΟΣ - ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ

6. ΓΚΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου - ΔΑΣΟΛΟΓΟΣ

7. ΚΑΡΑΒΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Βασιλείου – ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

8. ΚΑΡΑΧΟΝΤΖΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Βασιλείου - ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ

9. ΛΕΓΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Μάρκου - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

10. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  του Θεοδώρου - ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ

11. ΜΠΙΘΑΡΑ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη – ΒΟΗΘΟΣ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΣ

12. ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Κωνσταντίνου– ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

13. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Τρύφωνα - ΟΙΝΟΛΟΓΟΣ

14. ΠΑΠΑΘΕΟΦΑΝΟΥΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του Νικολάου – ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ

15. ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ευαγγέλου – ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ Ε.Μ.Π.

16. ΠΕΤΡΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου– ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

17. ΠΙΣΙΜΙΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αναστασίου- ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

18. ΣΑΒΒΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου – ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ

19. ΣΚΛΙΑ ΜΑΡΙΑ – ΠΕΤΡΟΥΛΑ του Γεωργίου – ΤΕΛΕΙΟΦΟΙΤΗ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

20. ΣΤΑΜΑΤΗ – ΜΕΛΕΤΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ του Κωνσταντίνου - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

Περιφερειακή Ενότητα Λακωνίας

ΤΖΑΝΕΤΕΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (ΝΤΙΑ) του Αντωνίου

Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

1. ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αναστασίου – ΑΠΟΣΤΡΑΤΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ

2. ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Αριστείδη- ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ

3. ΚΑΡΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Θεοδώρου– ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ – ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ε.Π.Σ.

4. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αντωνίου - ΑΓΡΟΤΗΣ

5.ΜΠΕΛΕΓΡΗ ΣΤΑΜΑΤΙΚΗ (ΜΑΤΟΥΛΑ) του Εμμανουήλ - ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΣ

6. ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου – ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

7.ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ – ΣΕΪΤΑΝΑΚΗ ΑΝΝΑ του Ιωάννη - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ

8. ΠΑΤΖΙΑ - ΨΥΧΟΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του Γεωργίου- ΙΑΤΡΟΣ

9. ΣΚΟΥΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου – ΙΑΤΡΟΣ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ

10.ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ελευθερίου- ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΣ

11.ΤΖΕΦΕΡΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου– ΓΕΩΠΟΝΟΣ , τ. ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ

12. ΦΛΩΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ηλία – ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ

Υπεύθυνη Πολιτικού Σχεδιασμού του Συνδυασμού "Νέα Πελοπόννησος" ορίζεται η υποψήφια περιφερειακή σύμβουλος κα Κωνσταντίνα Νικολάκου